VĚŽ KOSTELA SV. PETRA A PAVLA

POJĎTE SE S NÁMI KOCHAT POHLEDEM Z VĚŽE KOSTELA!

Novorománský kostel sv. Petra a Pavla je jednoznačně dominantou města. Byl postaven roku 1911, na jeho místě stával původně kostel dřevěný, který byl roku 1702 nahrazen kostelem kamenným. V blízkosti kostela najdete několik zajímavých soch. Ne všechny zde mají své původní místo. Například socha sv. Václava, kterou F. L. Rieger nechal zhotovit jako památku na svého otce, stávala na dnešním Riegrově náměstí. Původní památkou na starý kostel jsou sochy sv. Petra a Pavla v nadživotní velikosti z roku 1702, které jsou umístěné hned u vchodu.

 

PROVOZ VĚŽE:

Od května 2019 se prohlídky konají pouze o víkendech v 11:30 /možnost vidět a slyšet polední zvony zblízka/ a v 15:00 hodin nebo po předchozím objednání nejméně 4 osob.

PROHLÍDKA:
Po vystoupání 122 schodů do výšky 23,5 metrů si můžete prohlédnout celé město Semily z věže této historické dominanty. Pokud chcete v Semilech strávit příjemné odpoledne či dopoledne, doporučujeme propojit rozhled z věže kostela s  prohlídkou Muzea a Pojizerské galerie a pilníkářské dílny v původní roubené chaloupce v Jílovecké ulici.

 

VSTUPNÉ:
Vstupenky zakoupíte na pokladně Turistického informačního centra v budově muzea. 

Prohlídka: 30,- / os., 15,- děti, senioři,

Průkazy AMG, ZTP/P, ZTP + doprovod: zdarma

Průkazy ISIC, ITIC: 50% sleva na vstupném


 

 

TOPlist