- ČTENÍ VELIKONOČNÍHO PŘÍBĚHU V MUZEU -

Na Velký pátek, 19. dubna, od 15:00, se v prostorách Muzea a pojizerské galerie Semily již poněkolikáté uskuteční společné čtení velikonočního příběhu z Bible. Tato akce je poněkud zvláštní tím, že se při ní toho moc neděje. To však není chyba, ale záměr. Není zde žádná hudba, video, ba ani zajímavé vystoupení: vše, co se zde odehrává, je společné čtení. Dokonce ani nečte profesionální řečník, nebo herec, ale jednoduše každý, kdo přijde a chce kousek textu přečíst. Ostatní jen poslouchají. Je to čas pro osobní zastavení, meditaci a ztišení. Čas pro naslouchání poselství s  duchovní mocí a čas pro naslouchání jednoho druhému. A také připomenutí si, že dříve lidem stačilo „jen“ se sejít a povídat si, nebo poslouchat čtené slovo.

Oproti minulým rokům je zde jedna změna. V případě hezkého počasí se akce letos uskuteční venku – v prostorách „Semilského Montmartru“. V případě deště pak uvnitř, jako minulé roky.

Celé setkání trvá necelou hodinu, takže může ozvláštnit a doplnit sváteční odpoledne, navázat na procházku, apod. (na Velký pátek je státní svátek – den pracovního klidu).

Akci spolupořádají Církev československá husitská a semilská skupina Křesťanského společenství Turnov. V minulých letech se zúčastnili také křesťané z dalších denominací, ale i lidé bez církevní příslušnosti. Každý je zván, kdo má chuť se na chvíli zastavit. Vstup je volný.

Přijďte udělat to, co v dnešní době potřebujeme mnohdy nejvíce: Zastavit se – a naslouchat…

Michal Koťátko, Křesťanské společenství

*

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

TOPlist