HUDEBNÍ VEČERY NA MUZEJNÍ ZAHRÁDCE

vždy od 18:00 hodin rezervace míst k sezení na svikova@muzeumsemily.cz (místo bude rezervováno do 17:45)

vstupné: 80,- Kč

10. července - Jan Juanito Burian – kytara, zpěv – latino cuba music, jazz

Jan Juanito Burian je absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka. Spolupracuje s mnoha zahraničními interprety převážně z Jižní Ameriky a Španělska. Specializuje se zejména na hudbu latinsko-americkou, ale rád si zahraje také hudbu klasickou a mnoho jiných žánrů jako je pop, jazz, blues, rock, folk, evergreeny atd. Působí jako sólový a doprovodný hráč a zpěvák v různých kapelách a orchestrech v ČR i v zahraničí. Mezi jeho oblíbené nástroje patří kytara, piano, kubánský tres, příčná flétna, akordeon, charango, kena, bicí a jiné perkuse. U nás v muzeu nezahraje poprvé a určitě ani naposled!

24. července – Šumný jazz

Známé místní trio Jan Slavík, Mr. Popelino a Jiří Jedlička má v repertoáru jazzovou klasiku, ale i funk, jazz rock, blues, acid jazz i vlastní originální tvorbu.

7. srpna – Klasickej postup band pop, rock, big beat – česká a i světová pop scéna nejen k poslechu, ale i k tanci

V repertoáru dua Klasickej postup band najdete popové a rockové písně jejich vlastní tvorby, ale i věci převzaté, upravené podle jejich vkusu. Na hudební scéně nejsou žádnými nováčky. Umí zahrát na firemním večírku i na festivalovém pódiu. V plném složení vystupovali jako předkapela například skupině Olympic a zahráli si společně s Michalem Hrůzou, Kamilem Střihavkou, Anetou Langerovou nebo Vojtou Dykem. Kapela Klasickej postup band sama o sobě tvrdí, že hraje „takový líbivý, něžný bigbeat“, tak pokud se chcete bigbeatově zasnít, určitě přijďte.

28. srpna – Jazz in flagranti Karel Chodora a jeho jazz band zahraje světové šlágry

Kapelu tvoří profesionální hudebníci s bohatými zkušenostmi. Hrají známé jazzové standardy doplněné o latinsko-americké rytmy, bossanovy, bluesové skladby a novodobé evergreeny (jako např. Norah Jones, Eric Clapton, Lionel Richie…), které jsou často oděné do netradičních hudebních aranží.